Konzultácie zdarma

Osvetlenie reštaurácie PINUS v Demänová Village prispieva k nadčasovosti priestoru

12. 11. 2019

Osvetlenie reštauračného priestoru má svoje vlastné špecifiká. Musí rešpektovať použité materiály aj architektonické riešenie priestoru, zabezpečiť dostatočné osvetlenie plochy každého stola bez toho, aby narúšalo intímnu atmosféru hostí a zároveň im netieniť vo výhľade. Smart Light sa so všetkými výzvami popasoval a daroval reštaurácii Pinus v Demänová Village dobré svetlo pre život.

Nový rodinný rezort na úpätí Demänovskej Doliny vyrástol na križovatke turistických trás a lyžiarskych zjazdoviek a okrem množstva príležitostí na aktívny relax pre celú rodinu ponúka dychberúce výhľady na Kriváň a Nízke Tatry. Investor, architekt a staviteľ pri jeho realizácii dbali na to, aby stavba, ktorá vyrastie v chotári Národného parku bola prísne ekologická, čomu zodpovedá jej pasívny štandard a prevaha masívneho dreva v interiéri či už v podobe hlavného vybavenia alebo dizajnových solitérov.

Srdcom rezortu Demänová Village sa veľmi prirodzene a nevyhnutne stala reštaurácia Pinus, ktorá nijako nevybočuje z celkového ladenia zvyšku interiéru a stavia na luxusnom ekologickom dizajne. Koncept kuchyne, ktorá pracuje s kvalitnou surovinou s overeným pôvodom a zo všetkého najviac stavia na autentickosti ich spracovania, rovnako zapadá do celkového ladenia rezortu.

Pri riešení osvetlenia sme pracovali s dvojakým zadaním. Osvetlenie muselo na jednej strane komplexne riešiť celý priestor a na druhej strane byť aj do istej miery variabilné, aby sa dokázalo prispôsobiť rôznym druhov eventov či rodinných osláv.

Z tohto dôvodu sme na hlavné osvetlenie priestoru použili LKM lištový systém s nastaviteľnými spotovými reflektormi, ktoré je v prípade potreby nasmerovať tam, kde je potrebné dosiahnuť vyššiu hladinu osvetlenosti. Osvetlenie stolov v reštaurácii zabezpečujú závesné tienidlá napájané z rovnakého lištového systému.

Hovorí sa, že dobré osvetlenie je dobré vtedy, keď ho užívateľ priestoru nevidí a iba podprahovo vníma. Dúfame, že presne tento stav “neviditeľnosti” sa nám v nádhernom priestore reštaurácie Pinus v Demänová Village podarilo dosiahnuť.

Použité svietidlá: 

LKM lištový systém IVELA

Spotové reflektory SLV 

Tienidlá, textilný kábel CREATIVE CABLES

Zoznam svietidiel

Potrebujete viac informácií o svietidlách z vášho zoznamu? Odošlite nám ho na nezáväznú konzultáciu. Náš tím špecialistov vám ochotne zodpovie akékoľvek otázky.

Kontaktný formulár

Vyplňte prosím kontaktné údaje. Spolu s kontaktným formulárom sa odošle váš výber svietidiel. V nasledujúcich pracovných dňoch vás bude kontaktovať niektorý z našich špecialistov a zodpovie vám všetky otázky.

  Súhlasím so spracovaním osobných údajov

  Súhlasím so zasielaním noviniek

Odoslať